()

2020 yılı iyisiyle kötüsüyle geride kaldı diyebiliriz. Gerçi bu yıl iyi yansımalardan bahsetmek pek de mümkün olmadı. Dünyaya yayılan koronavirüs salgını, ülkeler arasında çıkan sıcak çatışmalar, pek çok ünlü ismin kaybı 2020’yi kara bir yıl olarak anmamıza sebep olacak.

2020’nin sonlarına gelmemizle birlikte çeşitli istatistikler de ortaya çıkmaya başladı. 2020 içerisinde en çok satan otomobil geçtiğimiz yıllarda da olduğu üzere Fiat Egea oldu. Aslında bu bir sürpriz değil. Malum ucuz fiyatı, estetik görüntüsü ve az yakan motoru ile Egea, Türkiye’de ailelerin ilk tercihlerinden biri oluyor.

Hayaller Bugatti Chiron, hayatlar Fiat Egea

Ağırlıklı olarak taksilerin de Egea olması bu otomobilin satış rakamlarını yukarı taşıyor. 

Her ne kadar en çok satan otomobil Egea olsa da Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 2. el ilan sitesinde durum biraz farklı. Zira bu sitede 2020 yılı içerisinde en çok ziyaret edilen sayfa ise Bugatti Chiron ilanı oldu.

2020 model sıfır kilometre Bugatti Chiron satış ilanı 4.8 milyondan fazla tıklandı. İşin ilginç yanı 4.8 milyon tıklamaya rağmen bu aracın hala alıcı bulamamış olması.

Hali hazırda bu Chiron 50 milyon TL’lik fiyatıyla hala satışta. 

Görünen o ki ülkemizde pek çok insan otomobillere, özellikle de lüks ve spor otomobillere almak için değil, bakmak için bakıyor. 

Tabi ki normal şartlarda bu araçları dışarıdan görmek bile mümkün değilken, iç kabin tasarımını ayrıntılı bir şekilde görme imkanı yakalıyorlar. Nasıl olsa ilana bakmak parayla değil.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: