()

Twitter, Hikaye formatı için tasarım şablonlar sunan Chroma Stories’in üreticisi Chroma Labs’i satın aldı. Girişimin kurucu ortakları arasında Instagram’ın Boomerang formatının yaratıcısı John Barrnet’ın yer aldığını hatırlatalım. 

Chroma Stories, kullanıcıların Instagram, Snapchat, Facebook ve hatta WhatsApp’ta yer alan Hikayeler formatında paylaşabilecekleri tasarımlı şablonlar, çerçeveler ve kolajlar sunuyordu. 

Twitter Chroma Stories’i olduğu gibi muhafaza etmek yerine, Chroma Labs ekibini kendi projeleri üzerinde çalışması için ürün, tasarım ve mühendislik ekiplerine dahil etti. Dolayısıyla buna bir uygulama satın alması yerine, yetenek avı olarak bakabiliriz.

Thrilled to welcome the amazing @Chroma_Labs team including @picturejohn, @alexli, @joshuacharris to @Twitter.

They’ll join our product, design, and eng teams working to give people more creative ways to express themselves on Twitter 🎨💬

— Kayvon Beykpour (@kayvz) February 18, 2020

Bu arada Chroma Stories’in iPhone uygulamasının bir süre daha kapanmayacağını belirtelim. Ancak bundan sonra yeni güncelleme yayınlanmayacak. 

Chroma Labs ekibi web sitesinde yayınladıkları yazıda ortaya çıkardıkları işten memnun oldukları ve misyonlarını dünyanın en önemli servislerinden biriyle birlikte daha geniş ölçekte hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi. 

Bir Twitter yetkilisi ise Chroma Labs’te çalışan 7 kişinin Conversations departmanında çalışmaya başlayacağını duyurdu. Anlaşmanın detaylarını paylaşmayan Twitter yetenek alımının ötesinde Chroma şirketini de satın alarak, kapatıyor. 

Sensor Tower tahminlerine göre,Chroma’nın şimdiye kadar 37 binden fazla indirme aldığını belirtelim. İndirma sayılarının yanı sıra Chroma’nın kalitesi, Twitter’ın şirketi satın alma sebebi olabilir. 

Bu satın almanın ardından Twitter’ın daha çok metin odaklı bir platform olmasına rağmen genç kitleyi yakalamak adına Hikayeler formatını yayına alması olası. 


Source link

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: