()

Huawei, katlanabilir telefon işinde elde ettiği başarıları bu yıl Huawei Mate X2 ile taçlandırmak istiyor. 22 Şubat 2021 tarihinde düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak olan Huawei Mate X2 için bugün ilginç bir görsel yayınlandı. Görünüşe göre Huawei bu yıl katlanabilir telefonun formunda büyük bir değişikliğe gidecek.

Bildiğiniz gibi Huawei’nin katlanabilir telefonları her zaman telefon-tablet forumdaydı. Yani telefon yanlamasına katlanıyor ve açılıyordu. Ancak yeni yayınlanan görsel ile bu form değişecek gibi görünüyor. Çünkü yayınlanan görselde telefonun dikine katlandığı görünüyor.

Galaxy Z Flip tarzında bir formda gelmesi beklenen Mate X2, yeni tasarımı ile daha kullanışlı olacak. Hem taşıma hem de kullanma dikine katlanabilir telefonlarda daha pratik. Ancak Huawei’nin başka planları da olabilir. Bu planlar arasında daha büyük ekranlı bir telefon yer alabilir. 

Eğer bu görsel yine yatay katlanan bir telefona aitse; 9.0 inç ve üzeri bir ekranla karşılaşabiliriz. Bu sefer gerçekten tablet-telefon forum olur işte. 

Huawei Mate X2

Gücünü Kirin 9000 serisi yonga seti ve 12 GB RAM’den alacağı söylenen Mate X2, fiyatı ile yine cep yakacak. 2.000doların üzerinde bir fiyata sahip olacağı söylenen telefonun Harmony OS 2.0 ile mi yoksa Android ile mi geleceği ise henüz bilinmiyor. Muhtemelen henüz betada olan Harmony OS 2.0 işletim sistemi bu telefonda yer almayacak.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: