Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Instagram iOS 13 güncellemesiyle karanlık moda geçiş yaptı

Instagram, iOS 13 güncellemesiyle birlikte uygulamasına karanlık mod özelliği ekledi. Şimdiye kadar Twitter ve Reddit gibi sosyal ağların tercih ettiği karanlık mod özelliği bu sayede Instagram’da da kendini göstermeye başladı.

Geçtiğimiz yıl Hareketlerin gibi kullanıcıların sağlığını göz önünde bulunduran özellikleri yayına alan Instagram, karanlık mod özelliği ile kullanıcıların ekranları daha rahat görüntülemesini sağlıyor. Bu arada Instagram’ın Twitter’dan alışık olduğumuz üzere karanlık mod özelliği için bir açma – kapama düğmesi sunmadığını belirtelim. Bu nedenle özelliği kullanmak için iPhone’nun sistem ayarlarını faydalanmanız gerekiyor. 

Öte yandan Instagram’ın yanı sıra birçok uygulama geliştiricinin iOS 13 ile birlikte karanlık mod özelliğini yayına aldığını belirtelim. Şimdilik sadece iOS kullanıcılarına açık olan özelliğin, ilerleyen dönemde Instagram’ın Android kullanıcılarına da sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak karanlık moda erişmek isteyen iPhone kullanıcılarının Instagram’ı uygulamalarını güncellemesi yeterli. 


Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir