Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

İnternet Hızınızı Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Servisler

[og_img]

2018’in sonunda sonlandırılan Adil Kullanım Kotası yani AKK uygulaması, kullanıcıların daha hızlı internet deneyimi yaşamasına imkan tanıyor. AKN uygulamasında kullanıcılar belirli bir kotayı aştıktan sonra hızları düşüyor ve internet erişimleri yavaşlıyordu.

Adil Kullanım Kotası’nın kalkmasından sonra daha pahalı internet tarifelerine geçilmesi internet kullanıcılarını maddi anlamda zorlasa da internet hızının düşmemesi ise kesintisiz erişim için avantaj yaratıyor. Ancak yine de internet hızları stabil değil. Çünkü bulunduğunuz lokasyona göre değişen internet hızı istediğiniz internet erişimini vermeyebilir. Bu hızı test etmek için kullanabileceğiniz bazı servisler vardır.

En İyi 10 İnternet Hız Testi Servisi

BTK Hız Testi, yerli bir servis olması nedeniyle en çok kullanılan test servislerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. BTK’nın sunduğu bu servis anlık gecikme süresini, yükleme ve veri indirme süresini ölçebiliyor.

Ookla Speedtest internet dünyasında yaygın olarak tercih edilen test servislerinden biridir. Kolay kullanıma ve arayüze sahip olduğu için ülkemiz için en stabil sonuçları verir. Ayrıca uygulama İos, Mac ve Android platformlarında da kullanılabilir.

SpeedSmart test servisi de mobil uygulama desteğine sahip olduğu için telefondan da kullanılabiliyor. Speed Check internet hız testi servisi upload ve download hızlarını kullanıcılarına basit bir arayüzle sunan servisler arasında bulunuyor.

Xfinity Speed Test servisi web tabanlı olduğu için telefon üzerinden kullanılamıyor ancak internet hızını ölçme konusunda başarılı servislerden biri kabul ediliyor. Netflix tarafından sunulan Fast.com ise mobil desteğe sahip, Netflix’in otomatik yönlendirme yaptığı uygulamalardan biri oluyor.

Cox Internet Speed Test uygulaması ise ping, jitter gibi hız bigileri ölçebileceğiniz ABD merkezli bir servis. Android platformunda yaygın olarak kullanılan Meteor uygulaması da android telefonlarda kolay ölçüm yapabilmenizi sağlıyor.

İnternet kalitesiyle ilgili oldukça detaylı bilgiler veren SpeedOf.me uygulaması arayüzünün karmaşıklığı nedeniyle tercih edilmeyebiliyor. Son olarak Open Speed Test uygulaması diğerlerine göre daha hızlı sonuçlar veren bir test servisi olduğu için ön plana çıkıyor.

The post İnternet Hızınızı Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Servisler appeared first on Digital Haberler: Dijital Reklam Ajansları ve Medya.


Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir