()

Apple, koronavirüs pandemisi döneminde tanıttığı iPhone 12 ailesi ile büyük çaplı bir yenilik sunmamıştı. iPhone 11’in iyileştirilmiş sürümü olarak tabir edebileceğimiz iPhone 12’den sonra gözler iPhone 13 ailesine çevrilmişti. Eylül ayında tanıtılacak olan yeni modeller hakkında bugün ilk bilgiler gelmeye başladı.

Bildiğiniz gibi iPhone X ile birlikte Apple, OLED ekran teknolojisine geçiş yapmıştı. OLED’in gelmesi ile kullanıcılar her zaman açık ekran özelliğinin gelmesini bekliyordu. Ancak beklentiler boşa çıkmış ve iOS 14 ile bile bu özellik gelmemişti.

Android tarafında yıllardır kullanılan her zaman açık ekran özelliği görünüşe göre iPhone 13 ile Apple cephesine de gelecek. OLED ekran sayesinde şarj tüketimi konusunda çok az enerji tüketecek olan bu özelliğin şimdilik sadece iPhone 13’e özel olup olmayacağı bilinmiyor.

iPhone 13

iOS 15 ile sunulacak olan bu özellik için muhtemelen Apple yeni bir çip geliştirecek. Bu çip sadece iPhone 13’te olacağı için bu özelliği sadece yeni modellerinde kullanıma sunacak. iPhone X’te bile kullanılması oldukça basit olan bu özellik için Apple yine yeni cihaz sattırma politikasını izleyecek.

Apple A15 yonga seti ile gelecek olan yeni modeller, hız konusunda yine rakipsiz olacak. Kamera tarafında ise Apple’ın bu yıl büyük bir yenilik yapmayacağı söyleniyor. Bu yüzden iPhone 12’nin kameraları bir nebze daha iyileştirilip yeni modelde bize sunulacak.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: