()

Apple, koronavirüs salgınından dolayı tarihinde ilk defa yeni iPhone etkinliğini ertelemiş ve iPhone 12 ailesini Ekim ayında tanıtmıştı. Bu yıl salgının hafiflemesi ile Apple kendi rutinine geri dönecek ve Eylül ayında iPhone 13 ailesi tanıtılacak. Etkinliğe daha 8 ay varken, iPhone 13 hakkında sızıntılar gelmeye başladı.

Güney Kore’de THE ELEC’in yeni bir raporuna göre; Samsung, bu yıl piyasaya sürülecek iPhone 13 Pro ve Pro Max’te kullanılan OLED panellerin tek tedarikçisi olacak. Raporda ayrıca dört iPhone 13 modelinin de OLED ekran kullanacağı belirtiliyor.

Pro modellerin ekranı Samsung Display tarafından üretilecek. Bu ekranlar düşük sıcaklıklı polikristalin oksit (LTPO) ve ince film transistörleri (TFT) teknolojileri gelecek. Ayrıca Apple nihayet bu ekranları ile 120 Hz yenileme hızına da geçiş yapacak.

Daha önce iPhone 13’ün hem LG hem de Samsung tarafından sağlanan ekranlarla geleceği söylenmişti. Ancak en son raporda LG Display’in iPhone 13 için LTPO OLED’i üretmeyeceği açıkça belirtiliyor. 

iPhone 13

Apple’ın 2022’nin sonlarında piyasaya çıkacak tüm iPhone modelleri için LTPO OLED’i planladığı söyleniyor. Bu nedenle önümüzdeki yıl hem Samsung hem de LG ekranları tedarik edebilir.

Samsung’un dört farklı iPhone’un ekranını üretme gücü var. Ancak iPhone’lara olan ilgi ortada. Güney Koreli teknoloji devi tek başına bu yükün altından zor kalkar. BOE deseniz Apple’ın standartları karşılayamıyor. Bize göre; Apple ekran üretimi konusunda en azından iPhone 13 ve 13 mini modellerinde LG Display ile el sıkışacaktır.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: