()

Apple, koronavirüs salgınından dolayı iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli olarak tanıtmıştı. Ancak Cupertinolu teknoloji devi bu yıl tam zamanında yani Eylül ayında karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. Yine 2 adet ana ve 2 adet Pro model tanıtacak olan Apple, Android’in üç yıl önce kullanmaya başladığı teknolojiyi kullanacak.

iPhone 13 nasıl olacak?

Bildiğiniz gibi Android tarafında 90 Hz ve 120 Hz tazeleme hızlarına yıllardır yer veriliyor. Apple’ın bu teknolojiye iPhone 12 ile yer vermesi bekleniyordu. Ancak işler yolunda gitmedi ve 19.999 TL’lik iPhone 12 Pro Max bile 60 Hz ekran ile gelmişti.

Apple, iPhone 13 ile nihayet 120 Hz tazeleme geçiş yapacak. Bu tazeleme hızının artık tüm modellerde standart olması bekleniyor. Umarız Apple, 120 Hz’i sadece iPhone 13 Pro ailesine özel yapmaz.

iPhone 13

Fiyat konusunda Apple’ın fiyatları 100 dolar arttırması bekleniyor. Türkiye’de ise iPhone 13 mini bile 12.000 TL’ye satılacak. iPhone 13 Pro Max ise 22.000 TL’yi geçecek gibi görünüyor.

Gücünü Apple A15 yonga setinden alacak olan iPhone 13 Pro’da yine üçlü kamera kurulumu bulunacak. Söylentilere göre Apple lenslerini 2025 yılına kadar değiştirmeyecek. Sadece küçük iyileştirmeler yapacak.

Kutu içeriğinden sadece yine Lightning kablo çıkacak olan iPhone 13’lerin USB-C ile de gelme ihtimali bulunuyor. Ancak bu konu hakkında konuşmak için henüz erken.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: