iPhone 15’in bütün modelleri sızdırıldı – Teknoloji

iPhone 15’in bütün modelleri sızdırıldı – Teknoloji

Ortaya çıkan fotoğraflarda iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max’i yan yana yer aldığı göze çarpıyor.

Eylül ayında Apple tarafından yapılacak sunumla yeni özellikleri tanıtılacak iPhone 15 serisinde sessize alma tuşunun değiştiği görülüyor.

iPhone 15 serisi ile ilgili yeni sızıntılar ortaya çıktı. Yeni görüntüler, iPhone 15 ailesinde yer alacak dört modeli yan yana getiriyor: Bunlar iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve Pro Max. Görüntülerde sessize alma düğmesinin yerini alacağı söylenen dokunmatik eylem tuşu (Action Button) da gözüküyor.

iPhone 15 Pro Max, arka kamerası için geliştirilmiş optik yakınlaştırmayı artırarak periskop lense sahip olacak. Ayrıca iPhone 15 Pro’nun yepyeni bir sensör teknolojisiyle beraber daha fazla ışık yakalayacağı ve belirli ayarlarda pozlamayı azaltacağı söyleniyor.

Apple’ın iPhone 15 serisinden itibaren A17 işlemciye geçmesi bekleniyor. 3 nanometre (nm) boyutunda olması beklenen işlemcinin iPhone 15’in performans gücünü artırabileceği ifade ediliyor. Bir çip için nm üretim boyutu transistörler ile arasındaki mesafe ne kadar küçük olursa, performans ve verimliliğin o kadar iyi olacağı aktarıldı.

iPhone 15 modelleriyle beraber Apple, USB-C girişli şarj kullanacak. Avrupa Birliği resmi olarak ortak şarj girişlerinin standardı için anlaşmaya vardı. Böylelikle 2024’Ten itibaren, AB’nin 27 ülkesinde satılan tüm akıllı telefonların şarj için USB-C kullanması gerekeceği belirtildi. Buna iPhone ve hatta AirPods gibi aksesurlarının da dahil olduğu ifade edildi.

Apple, iPhone 15 serisiyle beraber ses açıp kapama butonunun üstünde yer alan sessize alma butonunu eskiye nazaran basmalı düğme olarak değiştireceği öne sürüldü. Buna göre artık telefonu sessize almak için butonu aşağı yukarı yapmak yerine butona tek seferde basarak sessize alabileceğiz.

iPhone 15 Pro’nun yuvarlak kenarlı bir tasarıma sahip tamamen yeni bir titanyum kasaya sahip olması bekleniyor.

iPhone 15 Pro’nun boyutunun, iPhone 14 Pro’dan daha küçük olması bekleniyor. Apple’ın yeni iPhone 15’lerin biraz daha yuvarlak kenarlı olacağı ve telefon hakimiyetini artırmayı hedeflediği belirtildi.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın