()

İstanbulluların yüzünü güldüren İstanbulkart, kullanım alanını genişletmeye devam ediyor. Daha önce otobüs, metrobüs, Marmaray, metro, deniz, tramvay ve tünelde kullanılan İstanbulkart şimdi de taksilerde kullanılmaya başlanacak. BiTaksi ile İstanbulkart işbirliği sayesinde artık İstanbulkart’ı taksilerde de kolayca kullanabileceksiniz.

Android ve iOS telefonlarda bulunan NFC kullanılarak İstanbulkart, BiTaksi’ye ödeme yöntemi olarak eklendi. Android’de NFC desteği hemen hemen her cihazda bulunurken, iPhone tarafında ise iPhone 7 ve sonrası modellerde bu desteğin yer aldığını belirtelim. Uygulamada İstanbulkart’ı kullanabilmek için App Store veya Play Store’dan uygulamayı güncellemeniz yeterli olacak.

İstanbulkart BiTaksi’de nasıl kullanılacak?

BiTaksi kullanıcıları ödeme yöntemi olarak Şehrin Yaşam Kartı İstanbulkart’ı seçerek ‘BiTaksi Gönder’e tıklayacak. Bu işlemden sonra kullanıcılar taksilerini çağırabilecek.

Yolculuk sonunda telefonlarına ödeme ekranı geldiğinde İstanbulkartlarını telefonlarının arka kısmına dokundurarak kolaylıkla ödeme yapabilecek.

Böylece İstanbulkart sahipleri güvenli ve temassız bir yolculuk deneyimi yaşayacak. Daha önce de belirttiğimiz gibi NFC destekli Android ve iPhone 7 sonrası telefonlar bu özellikten yararlanabilecek.

Açıklamlara göre; bu sistem sayesinde 11 Ocak 2021 – 11 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbulkart ile yapılacak ilk yolculuklar  yüzde 20 indirimli gerçekleşecek.

İlerleyen dönemlerde İstanbulkart’ın kullanım alanının daha da genişlemsi bekleniyor. Koronavirüs pandemisi ile popülerleşen temassız işlemler 2021 yılında artık Standard hale gelerek kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak. Tek bir telefon ile her yere cihazınızı okutarak işlem yapmak çok yakında hayal olmaktan çıkacak.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: