Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Jeff Bezos iklim kriziyle mücadeleye 10 milyar dolarlık fon ayırdığını duyurdu

Jeff Bezos Instagram hesabı üzerinden iklim kriziyle mücadele etmek için 10 milyar dolarlık bir fon oluşturduğunu duyurdu. Bezos Earth Fund ismindeki bu fon, dünyanın doğasını korumak ve muhafaza etmeye yardımcı olmak için gerçek bir ihtimal sunan bilim insanlarını, aktivistleri ve sivil toplum kuruluşlarını finanse edecek. 

Geçtiğimiz hafta 165 milyon dolara Los Angeles’taki en pahalı mülkü satın almasıyla gündeme gelen Bezos, bu paylaşımıyla gündemi değiştirmeye kararlı. Yine de duyurulan fonun, Bezos’un iklim krizi konusunda attığı ilk adım olmadığını söyleyelim.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bezos hali hazırda Breakthrough Energy Ventures’un da yatırımcıları arasında yer alıyor. Bu noktada Breakthrough Energy Ventures’un amacının, enerji üretimi, gıda üretimi ve sanayii gibi sektörlerde iklim değişikliğini hafifletebilecek, fosil yakıtların ve karbon emisyonlarının kullanımını azaltabilecek teknolojilerin geliştirilmesini finanse etmek olduğunu hatırlatalım. 

Son olarak hayata geçirilecek olan bu yeni fonun Amazon ile bir ilişkisinin bulunmadığını belirtmekte fayda var. Earth Fund’ın kaynağı Bezos’un kendi kişisel serveti olacak. Aynı şekilde bir şirket yetkilisinin açıklamasına göre, Earth Fund’ın Bezos’un daha önce kurduğu vakıfla da bir ilişkisi bulunmuyor. 

Bezos, bir PR hamlesinin ötesinde önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacak yeni pazarlara açılmak için şimdiden harekete geçiyor olabilir. Buna rağmen, Silikon Vadisi’nin önde gelen isimlerinden birinin, iklim kriziyle mücadele etmeye başladığını duyurması oldukça değerli. 


Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir