()

Oyun severler için kullandıkları bilgisayarların teknik donanımı kadar, bağlı olan monitör de hayli önem arz ediyor. Özellikle yeni nesil konsolların gelmesi ve 4K deneyimi sunan oyun sayısının artması ile birlikte, pek çok oyun sever PC monitörünü yenilemek için kolları sıvadı.

Piyasanın geneline baktığımızda bazı monitörlerin piyasa ortalamasının aşağısında fiyatlara satıldığını görüyoruz. Fakat burada fiyat tarafında karşısına çıkan bu oyuna aldanmamanız gerekiyor. Çünkü işin bir de teknik servis boyutu var.

Monitör almayı düşünenler dikkat! Viewsonic paranızla rezil ediyor!

Bu haberi birkaç takipçimizden gelen istek üzerine hazırlamaya karar verdik. Hepsi de fiyatı uygun olduğu için Viewsonic marka monitörleri tercih etmiş. Sonrasında ise teknik servis tarafında yaşadıkları sıkıntı ile rezil olmuşlar.

Bunun üzerine biz de bu markaya dair şikayetleri araştırmaya başladık. Türkiye’de yer alan sözlük ve şikayet sitelerini taradığımızda karşımıza genel olarak aynı sorunlar çıktı.

Öyle bir marka düşünün ki sizlere önce bozuk ürün satsın, sonra da üründe birşey yok diye aynı ürünü size geri yollayıp şikayet kaydını kapatsın. Üstelik üründeki bozukluk da gözü olan herkesin rahatlıkla fark edebileceği panel bazlı sorunlar olsun.

Kulağa biraz mantıksız geliyor değil mi? Fakat Viewsonic marka bir monitör alırsanız, bu çok da uzak bir ihtimal değil.

Yaptığımız araştırma bu markanın teknik servis tarafında hep aynı işi yaptığını gösterdi. Gelen bozuk monitörlerde bir sorun yok denerek müşteriye geri gönderiliyor. Üstelik şikayetler de ölü pikseller ya da sararan ekranlar üzerine.

Hangi teknik servis elemanı ölü piksele “birşey yok” diyebilir? Ya da hangi teknik servis birimi sararan bir ekranı normal kabul ederek şikayet kaydını kapatabilir?

Eğer böyle bir deneyimi tatmak istiyorsanız hiç durmayın. Sadece ucuz diye bir Viewsonic alın ve sonrasında paranızla rezil olmak nasıl bir hismiş deneyimleyin.

Kaynak: Şikayetvar


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: