()

Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinde teknoloji tarafındaki pek çok ürüne ek gümrük vergisi getirilmişti. Yüzde 50 olarak uygulanan bu ek gümrük vergisinin 1 Ekim itibariyle yüzde 20’ye düşeceği iddia edilmişti. Fakat beklenen olmadı.

1 Ekim’de yüzde 50 ek gümrük vergisi 1 Ocak tarihine kadar uzatıldı. Neyse ki yeni bir uzatma daha olmadı ve 1 Ocak’ta ek gümrük vergisi yüzde 20’ye indirildi.

Peki bu indirim hangi teknoloji ürünlerine yansıyacak. Asıl sorulması gereken soru bu. 

Aslında ek gümrük vergisi pek çok ürüne uygulanmıştı. Fakat bu ürünler içerisinde en popüler olan konsollardı. Bu vergi düşüşü ile birlikte konsol fiyatlarında da bir düşüş olması bekleniyordu.

Peki bu düşüş gerçekleşti mi? Konsollar haricinde geçtiğimiz hafta teknolojiye damga vuran konular hangileriydi? Bu sorularınızın yanıtını Teknolojioku – Yorum’un yeni bölümünde bulabilirsiniz.

Müjde vergiler düştü! Fiyatlar da düşüyor!

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de 2021 bizim açımızdan gerçekten iyi bir yıl mı olacak? En azından şimdiye kadar sektörde yaşanan gelişmelerin olumlu olduğu söylenebilir.

En azından olumsuz bir durum da yaşanmadı diyebiliriz. Tabi ki son WhatsApp olayını saymazsak. Zaten onu da Türk halkı bir şekilde absorbe etmeyi başardı. Muhtemelen Facebook da bu hatasından geri adım atacaktır. Elbette yine de bekleyip görmek gerekiyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: