Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Onedio’dan sözlük benzeri içerik platformu: Dio

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında Onedio’nun gerçek para ödüllü canlı bilgi yarışması olan Oyna Kazan’ı sizlere aktarmıştık. Bugün ise farklı bir proje ile karşımıza çıkan Onedio, User Generated Content (UGC) yani içeriklerin kullanıcılar tarafından oluşturulacağı yeni platformu olan Dio’nun beta versiyonunu açtığını duyurdu. Geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz Onedio girişim ofisleri röportajında Onedio CTO’su Oğuz Demirkapı, Dio adındaki bir proje üzerinde çalıştıklarından bahsetmişti. 

Twitter üzerinden bir paylaşım yapan Onedio CEO’su Kaan Kayabalı, kişilerin içerik ürettiği platformları olan Dio’nun beta versiyonunu gündem yoğunluğu sebebiyle erkenden açtıklarını ve platforma iyi özelliklerin geleceğini de paylaştı. Dio’nun kendi sitesinde paylaşılan bilgilere göre platform, kullanıcılarının diledikleri konularda yorum yapabilecekleri, tartışmak istedikleri konular için başlıklar açabilecekleri ve insanlarla sosyalleşebileceği yeni bir sosyal medya platformu.

UGC platformumuz Dio’nun beta versiyonunu gündem yoğunluğu sebebiyle erkenden açtık. Aşşırı iyi özelliklerin de geleceğini belirterek yorumlarınızı bekleriz.https://t.co/61EoJqwBO6

— Kaan Kayabalı (@kkaank) March 25, 2020

Açılan başlıklara ve yazılan Dio’lara görseller ve videolar eklenebileceğini de belirtelim. Dio platformunda diğer kullanıcılar ile etkileşimin sadece dio ve yorum yazmakla sınırlı da değil. Özele taşımak istenen konular için kullanıcılara direkt mesaj atmak da mümkün.

Kısacası Dio platformu ülkemizde de oldukça popüler olan sözlükler gibi çalışacak. Şu an için beta sürecinde olan Dio platformunun içinde şimdiden pek çok başlık olduğunu da ekleyelim. Dio platformuna giriş yaptığınızda ilk etapta popüler başlıklar karşınıza çıkıyor. Dilerseniz başlıkları tarihe göre sıralamak da mümkün.

Web sitesinin sol tarafında anasayfa, mesajlar, bildirimler ve ayarlar kısmı bulunurken sağ tarafında ise “Günün En Popüler Başlıkları” sekmesini görüyoruz. Sitenin üst kısmında ise başlıklar arasında aramalar yapabileceğiniz bir arama çubuğu yer alıyor.

Arama kısmının yanında ise başlık oluşturmak isteyenler için “Başlık Oluştur” butonu konumlandırılmış. Son olarak kullanıcıların profil sayfalarına sahip olacağını da ekleyelim. Bu sayfada kullanıcıların paylaştığı dio’lar, verdikleri yanıtlar ve açtıkları başlıklar görülebilecek.


Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir