()

Geçtiğimiz günlerde OPPO ve Samsung’un Türkiye’de fabrika açacağına dair bir haberi sizlerle paylaşmıştık. Her ne kadar Samsung’tan bir ses çıkmasa da OPPO resmi bir açıklama yaptı ve fabrika açacağı konusunda spekülasyonlara son verdi. 

OPPO’dan Türk müşteriler için dev hamle!

Konuyla ilgili olarak Teknolojioku’ya yazılı bir açıklama gönderen OPPO Türkiye yönetimi fabrika ile ilgili olarak kafalardaki bazı soru işaretlerini de gidermiş oldu. İşte bizzat OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou’nun yaptığı açıklama: 

Akıllı telefon pazarında dünya çapında 40’tan fazla ülkede başarılı bir geçmişi ve güçlü hedefleri bulunan, lider akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı almıştır. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou’nun, yatırım kararı ile ilgili açıklamaları şu şekildedir: “OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”

Görünen o ki Türkiye telefon üretim üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: