Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Peak Games Audi Benzerliğinden Dolayı Medina Turgul’a Dava Açıyor

Geçtiğimiz gün internetin gündemine oturan Peak Games reklamı, çalıntı olmasının ortaya çıkmasından sonra hala konuşulmaya devam ediyor. 41 kanalda aynı anda yayına giren reklam, bir hacklenme olayı gibi durduğundan izleyicilerin ilgisini çekmişti. Aslında Peak Games iş ilanı çağrısı yaptığı için bu ilgi çeken reklamı kullanmayı tercih etmiş ve sitesine binlerce insanı yönlendirmeyi başarmıştı.

Sosyal medyanın gündemine oturan Peak reklamı, otomobil firması Audi’nin reklamıyla çok fazla benzerliğe sahip olduğu için çalıntı haberleriyle sarsıldı. Medina Turgul DDB tarafından hazırlanan reklam filmi hakkında ortaya çıkan bu skandal Audi Safety Code isimli reklamla oldukça benzer özelliklere sahip. Müziğin ve kullanılan yazı fontlarının aynı olması markanın ‘esinlenmesinden’ çok daha fazlası olduğunu gösterebiliyor. Bu da Peak Games’in reklam kampanyasına gölge düşürdüğü için Twitter üzerinden şirket yetkilileri bir açıklama yaptı. Tüm reklamları durduğunu açıklayan Peak Games, hem Türkiye hem de Amerika içerisinde hukuki süreç başlatacağını da bildirdi.

Reklam filminin özgün olmadığını diğer tüm izleyicilerle aynı anda öğrendiklerini dile getiren Peak Games yetkilileri, durumu üzüntümüzü tarif edemiyoruz şeklinde açıklamıştı. Bundan sonraki hukuki sürecin nasıl devam edeceği ve sadece “esinlenme” olarak kalıp kalmayacağı merak ediliyor.

The post Peak Games Audi Benzerliğinden Dolayı Medina Turgul’a Dava Açıyor appeared first on Digital Haberler: Dijital Reklam Ajansları ve Medya.


Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir