Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Project Ara Sprial 2 Tanıtıldı

Google’ın modüler akıllı telefon çalışması olan Project Ara’nın yeni prototipi tanıtıldı. Google, düzenlediği Project Ara Geliştirici Konferansında Sprial 2’yi görücüye sundu.

Bir yılı aşkın süredir teknoloji tutkunlarının merakla beklediği Project Ara,Spiral 2 modeli ile nihayet gün yüzüne çıktı. Google‘ın, popüler işlemciüreticileri konumunda olan İntel ve Qualcomm yerine Marvell veNvidia şirketleri ile anlaştığı daha önce kesinleşmişti.

Project Ara’nın İşlemcileri Belli Oldu

Satışa çıkacak ilk modüler telefon olan özelliğini taşıyan Sprial 2, orta segment bir telefonun özelliklerine sahip. 1280×720 piksel çözünürlükte bir ekran, 3G ve Wi-Fi modülleri ile gelecek olan Sprial 2, 5 megapikselarka kamera, Bluetooth, batarya, ışık ve yakınlık modüllerini de barındırıyor.

Marvell PXA1928 ve NVIDIA Tegra K1 olmak üzere iki farklı işlemcikullanıcak olan cihazın özellikleri malesef amiral gemilerinin çok gerisinde.

Kendine özel bir uygulama ve donanım mağazası olacak olan cihazın, 2015’in ikinci yarısında Porto Riko’da satışa çıkacağı açıklandı.

Olasılıklar Sınırsız!

11 modül ile satışa çıkacağı düşünüldüğünde cihazın sınırlı sayıda modüle sahip olduğu doğru fakat Spiral 2’nin satışa çıkmasıyla birlikte cihaz için yeni yazılım ve donanımların geliştirileceğini söylemek mümkün. Üçüncü parti yazılımların sene sonuna doğru kullanıma sunulması bekleniyor.

 Project Ara’ya Yeni Modüller

Project Ara’ya uygulama ve modül geliştirmek isteyenler için Module Developer Kit 0.2 de yayınlanmış durumda. Google’ın hız kesmeden Sprial 3 için çalışmalara başladığını da belirtelim, daha uzun pil ömrü ve 4G desteği gelmesini beklediğimiz cihazı kısa süre içinde görmeyi umuyoruz.

Gelecek yeni modüller ile akıllı telefonunuzu hep güncel tutabileceğiniz düşünüldüğünde kullanıcıları şimdiden heycanlandırmayı başaran proje, başarılı olması durumda mobil teknoloji sektöründe devrim etkisi yaratacak gibi görünüyor. Project Ara’nın gelecekte neleri değiştireceğini merakla bekliyoruz.


Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir