Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Project Ara’ya Yeni Modüller

Google’ın modüler akıllı telefon projesi Project Ara, iyiden iyiye şekillenmeye başladı. Modüler telefona akıllı saatlerde de gördüğümüz yeni donanımlar eklenecek.

Belki de son yıllarda teknoloji dünyasının en çok merak ettiği proje olan Google’ın modüler akıllı telefon projesi Project Ara’nın 2015 yılı ilk yarısında tanıtılacağı söyleniyor. Akıllı telefon sektörünü baştan aşağı değiştirebilecek olan Project Ara, tanıtım tarihi yaklaştıkça kendini göstermeye devam ediyor.

Projeden gelen son haberlere göre modüler telefon, daha çok akıllı saatlerde görmeye alışık olduğumuz, kalp ritim sensörü, kandaki oksijen seviyesini ölçen sensör ve adımsayar gibi sağlık modüllerine de sahip olacak. Bu modüller sayesinde Project Ara ile Google Fit gibi sağlık/yaşam servisleri çok daha aktif bir şekilde kullanılabilecek.

14-11/08/modul.jpg

Sektörü değiştirecek!

Modüler akıllı telefon fikri ilk ortaya atıldığında tüm teknoloji dünyası ona kilitlenmişti. Daha önce adını duymadığımız bir girişimcinin fikri olarak karşımıza çıkan modüler akıllı telefonlar, Google tarafından desteklenmiş ve Project Ara’ya dönüşmüştü.

Project Ara önümüzdeki yıl satışa çıktığında akıllı telefon sektörünü baştan aşağı değiştirebilecek potansiyele sahip. Özellikle amiral gemileri için büyük tehdit  oluşturan modüler telefon, modül değiştire değiştire, uzun yıllar kullanabilmeniz için tasarlanıyor.

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir