()

2019’un son günlerinde Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını yüzünden 2020 yılımız felç olmuştu. 2021 yılında da etkileri devam eden koronavirüs için ilginç çözümler üretilmeye devam ediliyor. Razer, CES 2021 etkinliğinde koronavirüs maskesi ile karşımıza çıktı. Ancak bu maske bildiğiniz bez parçasından ibaret değil.

Project Hazel olarak isimlendirilen bu maske ile konuşmak artık çok daha kolay olacak. Bildiğiniz gibi maskeler ile konuşmak çok zor. Yüksek sesle konuşmanız gerekiyor ki karşı taraf anlayabilsin. Razer’ın maskesi bu sorun için maskeye mikrofon ve ses yükseltici yerleştiriyor.

Razer VoiceAmp teknolojisi adı verilen bu teknoloji sayesinde karşı tarafa sesiniz net bir şekilde gidiyor. Ayrıca bu maskede N95 tıbbi maskelerde yer alan koruma da yer alıyor.

Razer’ın maskesi yüksek bakteriyel filtrasyon verimliliği (BFE) özelliğine sahip Akıllı Bölmeler, havadaki partikülleri en az %95 oranında filtrelerken, yüksek sıvı direncine de sahip.

Razer Project Hazel, şeffaf bir tasarım ile geliyor. Böylece karşı taraf mimiklerinizi görebiliyor.​ Tek kullanımlık maskelerin yarattığı çöpü azaltmak için, Project Hazel akıllı maskenin disk şeklindeki değiştirilebilir ve şarj edilebilir sağ ve sol vantilatörleri, dezenfekte edici UV ışığı içeren çift amaçlı kablosuz hızlı şarj kutusunun içine yerleştirilerek bakterilerden ve virüslerden uygun şekilde sterilize edilebiliyor.

Razer

Silikon kaplı akıllı maske, aktif hava soğutma ve düzenleme ile rahatlık sağlarken içeriye temiz hava alıp, CO2’yi dışarı atıyor. Böylece CO2 solumuş da olmuyorsunuz. Maske ile rahat bir şekilde yürüyüş yapmak Razer’ın yeni ürünü ile mümkün olacak gibi görünüyor.

Son olarak oyuncuların çok sevdiği Razer Chroma desteğinin bu maskede de yer aldığını belirtelim. Önümüzdeki aylarda satışa sunulması beklenen bu maske tüm dünyada yok satacak gibi görünüyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: