()

Herkesin bildiği gibi Apple bu sene yeni bir moda çıkardı ve iPhone 12 kutu içeriğine şarj adaptörü ve kulaklık koymadı. Her ne kadar bu bazı kişilerce tepki ile karşılansa da Apple’ın sadık tüketici kitlesi tarafından fazla sorgulanmadı. Hatta iPhone 12 ailesinden bir üyeyi satın alan kişilerin bu hamleyi doğru bulduğunu bile söyleyebiliriz.

Android dünyasında ise Apple’ın yaptıklarını taklit etme hastalığı son sürat devam ediyor gibi. Öyle ki Apple’ın ardından Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S21 modellerinin kutu içeriğine şarj adaptörü eklemekten vazgeçti. Yani kullanıcılar Türkiye şartlarına göre zaten oldukça pahalı olan bu telefonları aldıktan sonra bir de üzerine şarj adaptörü satın almak durumunda kalacak.

Son olarak ise Xiaomi’nin Mi 11 kutusuna şarj adaptörü ve kulaklık koymayacağı iddiaları ortaya atıldı. Aslında kulaklığın verilmemesine alışkınız ancak Xiaomi tarafında bu tarz bir gelişme olmasını beklemiyorduk.

realme Türkiye Xiaomi ile dalga geçti!

Tüm bu gelişmeler ışığında Oppo’nun alt markası olarak bilinen realme, Instagram hesabı üzerinden ilginç bir göndermede bulundu. realme Türkiye Instagram hesabı c11 isimli modelini paylaşarak, “Aynı paraya başka markanın sadece şarj cihazını alacağına realme’nin 5000mAh bataryalı 2.3 GHz. c11’ini al.” ifadelerini kullandı.

Gerçekten de şarj cihazına ekstradan para vermenin açıklanabilir hiçbir tarafı bulunmuyor. Bakalım diğer üreticiler de bu kötü modayı takip edecekler mi? Bekleyip göreceğiz.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: