()

Son günlerde kripto para pazarı karışmaya başladı. Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu Ripple davasının görülmesinin ardından darbeler ardı arkasına geldi. İnternet aracılığıyla para göndermek için kullanılan bir iletişim protokolü Ripple, bu davadan sonra MoneyGram ile olan işbirliğini kaybetti.

MoneyGram, bir sonraki emre kadar kripto para transferini durdurduğunu açıkladı. ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple açtığı davanın görülmesinden hemen sonra açıklanan bu karar aslında kimseyi şaşırtmadı. MoneyGram konuyla ilgili olarak; “SEC ile devam eden dava ile ilgili belirsizlik nedeniyle, Ripple platformundaki ticaretini askıya aldık.” açıklamasında bulundu.

Ripple’ın ödeme çözümü RippleNet’i kullanan MoneyGram, sınır ötesi ödeme sürecinin bir parçası olarak forex anlaşmalarında XRP’den yararlanıyordu. Ripple, MoneyGram’a bunu yapması için teşvikler sağlamıştı ve havale şirketi daha önce bu ödemeleri gelir yerine “pazar geliştirme ücretleri” olarak sınıflandırmıştı.

ripple

2020’nin dördüncü çeyreğinde Ripple, MoneyGram’a 8,5 milyon dolarlık teşvik sağladı. Ripple platformunun kullanımı artık askıya alındığı için MoneyGram, ilk çeyrekte Ripple pazar geliştirme ücretlerinden herhangi bir fayda sağlamayı planlamıyor.

Ripple, son iki yılda 2020 ve 2019’da MoneyGram’a sırasıyla 50,2 milyon dolar ve 11,3 milyon dolar ödedi. Bu, Ripple’ın MoneyGram’daki 50 milyon dolarlık ilk yatırımına ek olarak yapıldı.

Son olarak SEC, XRP’nin kayıtsız menkul kıymet satışları iddiasıyla Ripple ve yöneticilerine karşı dava açtığından, kripto alanındaki bir dizi firmanın XRP ile ilgili faaliyetleri tamamen durdurduğunu belirtelim.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: