Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

RTÜK Başkanı’ndan dijital yayın platformları hakkında açıklama: “Lisans ve izin başvurularını aldık.”

Geçtiğimiz şubat ayında internet yayınlarına RTÜK denetiminin komisyondan geçtiği haberini sizlerle paylaşmıştık. Dijital yayıncılığa getirilen RTÜK denetimiyle ilgili yönetmelik ise geçtiğimiz ay Resmi Gazete’de yayınlandı.

Gün boyunca “Netflix kapanıyor” iddiaları gündemi meşgul etse de RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in attığı tweet ile durumun öyle olmadığını anlıyoruz. Şahin, Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet ortamından sunumuna ilişkin Netflix, BluTV, puhutv, Turkcell, Vodafone, Digiturk, Tivibu gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldıklarını söylüyor. Netflix’in Türkiye’den çıkacağını söyleyen bir tweet’i alıntılayan Şahin, bu haberin yanlış olduğunu da belirtiyor.

Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet ortamından sunumuna ilişkin NETFLIX, BLU TV, PUHU TV, TURKCELL, VODAFONE, DIGITURK, TİVİBU gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık. Hayırlı olsun. pic.twitter.com/EQ3vK7289V

— Ebubekir Şahin (@ebekirsahin) September 3, 2019

Netflix’in de ilerleyen saatlerde konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Gün içinde başka gelişmeleri de sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.
Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir