()

İçerisinde bulunmuş olduğumuz pandemi süreci üretim yapan firmaları kötü etkiledi. Birçok işletme hizmet veremez duruma geldi. Ayrıca yaşanan maddi kaygılar da tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının değişmesine neden oldu. Bu durumdan akıllı telefonlar da nasibini aldı.

Bu dönemde akıllı telefonlar ihtiyaç sıralamasında aşağıya doğru ilerledi. Ayrıca Çinli üreticilerin piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı akıllı telefonlar da, Samsung’un satışlarının düşmesine neden oldu. 

Samsung akıllı telefon satışlarında düşüşe geçti!

Son yayınlanan raporlara göre Samsung bu yıl akıllı telefon satışlarında 300 milyonun altına kalacak. Son 9 yıldır şirket genellikle bu rakamlardan çok daha yüksekte satış yaparak yılı sonlandırıyordu.

Ancak bu sene piyasaya giren çok sayıda uygun fiyatlı akıllı telefon olması ve Samsung’un rakiplerinin bir bir artması bu satışın düşmesine neden oldu. Üstüne bir de dünyayı saran salgın da şirketin satışlarının düşüşe geçmesine neden oldu. Bunlar düşünüldüğünde şirketin son dokuz yıldır ulaştığı akıllı telefon satışlarına bu yıl ulaşamaması gayet normal gözüküyor. 

Açıklanan raporda, Samsung’un üçüncü çeyrek sonundaki toplam sevkiyatlarının 189 milyon adet olduğu görülüyor. Dördüncü çeyrek de bu hesaba eklendiğinde şirketin bu yılı 270 milyon sevkiyatla kapacağı tahmin ediliyor.

Ancak Samsung’un 2021 yılında çıkaracağı katlanabilir ekranlı akıllı telefonları ile tekrar yükselişe geçeceği düşünülüyor. Ayrıca şirketin 5G akıllı telefon yelpazesini de arttıracağı söyleniyor. Bununla birlikte şirketin, katlanabilir akıllı telefonları dahil olmak üzere 50 milyon amiral gemisi modeli üretmesi bekleniyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: