()

Artık İYS yani İleti Yönetim Sistemi ile sizi sürekli arayan ya da mesaj atan banka ve benzeri kurumlardan tamamen kurtulabileceksiniz? Nasıl mı? Bu işlem için yalnızca birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacak.

Sizi spam arama ve mesajlardan kurtarıyoruz! Kesin çözüm!

İlk olarak e-devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “iys” yazmanız yeterli. Zaten karşınıza Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan tek bir hizmet gelecek.

Daha sonra bu hizmet sekmesine tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra sizi iletişim bilgisi tanımlayacağınız bir ekrana yönlendiriyor. Bu ekranda kullandığını cep telefonu numaranızı giriyorsunuz. Akabinde sağ üst köşede bulunan “iletişim bilgilerimi sırala” butonuna tıklıyorsunuz.

Bu butona tıkladığınızda daha önce kayıt ettiğiniz tüm iletişim bilgileri listeleniyor. Ardından düzenlemek istediğiniz telefon numarasını seçiyorsunuz. Böylece telefonunuzu arayan ya da mesaj gönderen banka ve benzeri kurumları görüntüleyebiliyorsunuz.

Sizi aramasını istemediğiniz kurumlar için düzenle butonuna tıklayarak gerekli işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz her bir kurum için hem SMS, hem de arama opsiyonunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Dilerseniz de bazı kurumlar için sadece arama ya da sadece SMS hizmetini açık bırakabilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmış durumda.

Elbette şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Bu listede son dönemde hit olan bazı illegal kuruluşların numaraları vs. bulunmuyor. Dolayısıyla bu sayfa üzerinden sadece legal olarak hizmet veren kurumların sizi rahatsız etmesini engelleyebiliyorsunuz.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: