()

Bilindiği üzere Huawei geçtiğimiz günlerde kendi mobil işletim sistemi HarmonyOS’i tanıtmıştı. Google’ın Android’ine alternatif olarak geliştirilen HarmonyOS için büyük yatırımlar yapıldı. Hatta iddialar doğruysa Huawei, HarmonyOS için 4 milyondan fazla uygulama için anlaşma imzaladı.

Teknoloji gündemini takip edenlerin de hatırlayacağı üzere Huawei bir süre önce diğer Çinli üreticileri de HarmonyOS’e geçmeleri konusunda davet etmişti. 

Hiç bir akıllı telefon üreticisi bu davete resmi bir cevap vermiş olmasa da ilk dedikodular şimdiden ortaya çıkmaya başladı.

Şok iddia! Xiaomi Android’i bırakıp HarmonyOS’e geçiyor!

Çin kaynaklı bazı dedikodulara göre Huawei üreticilerle HarmonyOS konusunda temaslarda bulunuyormuş. Çinli üreticilerin dünya pazarının önemli bir bölümüne hükmettiği ve Çinli akıllı telefon üreticilerinin aynı anda HarmonyOS’e geçmesi durumunda Google Android hegomonyasının da son bulacağını düşünüyorlarmış.

İddialara göre Huawei’nin bu teklifi Xiaomi yetkililerinden bazılarına mantıklı gelmiş. Fakat Xiaomi, Çin’deki diğer akıllı telefon üreticilerinin de bu kampanyayı desteklemesini şart koşmuş. 

Huawei yetkilileri ise Xiaomi’nin öncü olmasını ve diğer üreticilerin de onu takip etmesini istemişler. 

Elbette bu haberler tamamen iddia ve dedikodulardan ibaret. Yani ortada resmi bir açıklama yok. Fakat şu da kesin. Eğer Xiaomi HarmonyOS’e geçerse yer yerinden oynar.

Peki siz Xiaomi kullanıcıları. Eğer Xiaomi HarmonyOS’e geçerse hala Xiaomi modellerini kullanmaya devam eder misiniz? Söz sizin?


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: