()

Çin’in Müslüman Uygur Türkleri’ne uygulamış olduğu zulüm maalesef ki dünya basısında yer almıyor. Uygur Türkleri’ne eziyet eden Çin için bugün tepki Japonya’dan geldi. Bir dini olmayan Japonya, yapılan bu zulüm için düğmeye bastı. Sony ve Toshiba’nın da aralarında yer aldığı 12 büyük Japon firması Çin’e tepki alacaklarını açıkladı.

Japonya’daki bu firmalar yapılan eziyetten dolayı Çinli şirketler ile olan anlaşmalarını gözden geçireceğini açıkladı. Japon firmaların Çinli firmalar ile olan işbirliklerini bu süreçte sonlandırması bekleniyor. Sony, Toshiba, Hitachi, Fast Retailing, Ryohin Keikaku gibi uluslararası ticaret yapan markaların Çin’e tepki göstermesi, Çin’i olumsuz olarak etkileyecek.

Japonya hükümeti bu olay için firmalarının geç kaldığını ve Çin’i kışkırtma korkusuyla bu konuyu ele alırken pasif kaldığını da belirtiyor.

Amerika ve Birleşik Krallık gibi diğer ülkelerde de Çin’in bu tavrını pek doğru bulmuyor ve insan hakları ihlallerine karşı harekete geçmeleri için kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.

Çin’in Uygur Türkleri’ne uygulamış olduğu zulüm geç de olsa diğer ülkeleri harekete geçirdi. Tüm dünyada Çin ile olan işbirlikleri bu yıl içerisinde askıya alınabilir. Bu durum Çin’in teknolojiden tekstile tüm alandaki işlerini baltalayabilir. Umarız Uygur Türkleri’ne uygulanan bu çirkin politika bir an önce son bulur.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: