()

14 yıllık ücretsiz kullanımın ardından Tumblr artık Post Plus özelliğini piyasaya sürüyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli sosyal ağ aynı zamanda bir blog işlevinde. 2007 yılında platformu David Karp ve Marco Arment kurmuştu. Gençler arasında hızla yayılan platform, kurulduktan sadece iki hafta sonra 75 bin kullanıcıya ulaşmıştı. Şu anda ise sadece ABD’de toplam 13.4 milyon kullanıcıya sahip.

Google Fotoğraflar ile fotoğraflarınız hareketlenecek!

Google Fotoğraflar ile fotoğraflarınız hareketlenecek!

Yapay zeka ve makine öğrenimi alanındaki yeniliklerinden bahseden Google, Fotoğraflar uygulamasıyla görüntüleri hareketlendirecek özelliğini tanıttı.

Tumblr Post Plus ile platform ne hedefliyor?

Büyük bir genç kitleye sahip platform artık içerik oluşturuculara para kazandırıyor. Şimdilik, özellik yalnızca sınırlı betadaki belirli içerik oluşturuculara açık. Ayrıca Tumblr aboneliklerden yüzde 5 ücret alacak. Yeni sistem bu hafta en büyük ve popüler Tumblr hesaplarında görülecek.

Tumblr Post Plus

Kullanıcılar, içeriklerinin fiyatlarını 3,99 Dolardan aylık 5,99 Dolara ve 9,99 Dolara kadar ayarlayabilecek. Tumblr Post Plus sistemiyle çalışan içerik oluşturucular, yalnızca abonelerin görebileceği özel gönderiler oluşturabilecek. Bu sistemi kullanan içerik oluşturucular yeni, herhangi bir platformda bulunmayan, özelleştirilebilir gönderilere sahip olacak. Bu gönderi formu metin, resim, ses, video olabilir.

Tumblr’ın analizine göre, platformun yeni kullanıcılarının yüzde 60’ından fazlası Z kuşağı. Ayrıca platform, Z kuşağı kullanıcılarının diğer kullanıcılara göre yüzde 26 daha fazla zaman harcadıklarını açıkladı. Sosyal ağ yaptığı açıklamada, “Z kuşağının harcadığı ortalama günlük sürenin yıldan yıla yüzde 100’ün üzerinde arttığını” görüyoruz dedi.

Tumblr Post Plus ne?

Tumblr’ı 2019 yılında WordPress.com’u yöneten Automattic satın aldı. Bu adımdan sonra Tumblr’da çok az değişiklik oldu. Ancak 2012’de 67,7 milyonun üzerindeki günlük gönderi sayısı geçtiğimiz yıl 11,3 milyona düştü. Bu sayıların açıklanmasıyla platformun ciddi bir kan kaybı yaşadığı gündeme gelmişti.

Twitter da Tumblr Post Plus sistemi ile aynı yolu izliyor. ‘Tweet’ ve DM ile insanların iletişim kurduğu Twitter geçtiğimiz aylarda çok konuşulan bir özelliğini tanıttı. Tip Jar özelliği ile artık Twitter’da kullanıcılar favori içerik oluşturucularına bahşiş veriyor. Bunun için kullanıcıların yapması gereken tek şey profil düzenleme menüsünden bahşiş kutusu özelliğini aktifleştirmesi.


Haber Kaynağı shiftdelete.net

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: