()

Türkiye, diğer ülkelere nazaran sunmuş olduğu mobil ücretleri ile oldukça uygun bir politika izliyor. Özellikle Amerika ile karşılaştırıldığında mobil paketlerimizin ne kadar uygun olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak bugün Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone sahiplerini üzecek haber geldi.

Geçtiğimiz ay Resmi Gazete’de Özel İletişim Vergisi’nin (ÖİV) artacağı açıklanmıştı. Yüzde 7.5 olan bu vergi yüzde 10 olarak belirlenmişti. Mobil operatörler olan Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone artık faturalara ek olarak ÖİV farkını yansıtacak. Bu yüzden müşteriler biraz daha fazla fatura ödeyecek.

Bugün Vodafone müşterilerine; “30.01.2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan karar gereği %7,5 olan Özel İletişim Vergisi (ÖİV) oranı, %10 olarak güncellenmiştir. Yeni vergi oranı sebebiyle 30.01.2021 itibarıyla kullanımlarınıza ait oluşan ÖİV farkı, bu faturanıza yansıtılacaktır.” mesajını gönderdi.

Muhtemelen ilerleyen günlerde bu bilgilendirme mesajı Türk Telekom ve Turkcell’den de gelecek. Ancak telaşlanmaya gerek yok. Örneğin 100 TL’lik bir fatura ödüyorsanız bu 2 TL daha zamlanacak.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Özel İletişim Vergisi’nin artmasının sizi olumsuz yönde etkileyeceğine inanıyor musunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: