()

Türkiye’de faz çalışmaları tamamlanan koronavirüs aşısı resmen uygulanmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın canlı yayında aşı olmasının ardından aşıya karşı olan umutlar arttı. Çin aşısı olarak da geçen ve etkinliği yüzde 80 seviyelerinde olduğu söylenen koronavirüs aşısı için Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yeni hizmetini kullanıma sundu.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de kaç kişinin aşı olduğu anbean gösteren sitesini bugün kullanıma sundu. Bu haberi yaptığımız sıralarda ülkemizde 139.332 kişi aşı olmuş. 

koronavirüs

Koronavirüs aşısı öncelikle sağlık çalışanları daha sonra kamu kurumlarında hizmet verenler ve 65 yaş ve üzeri kişilere uygulanacak. Daha sonra tüm vatandaşlarımız randevu alarak aşıyı vurulabilecek. 

Türkiye’de anlık kaç kişinin aşı vurulduğu siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs aşı randevusu; Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin (MHRS)  internet sitesi olan https://www.mhrs.gov.tr adresi üzerinden veya 182’den randevu alınarak başvuru yapılabiliyor. Arıca Alo 182 Hastane Randevu sistemi üzerinden telefonunuzdan 182’yi arayarak operatör ile konuşabilir ve koronavirüs aşısı için randevu alabilirsiniz. 


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: