Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Twitter’da Elon Musk ve Bill Gates’in hesaplarını ele geçiren hackerlar, Bitcoin sahiplerini dolandırdı

Twitter’daki bir güvenlik açığından faydalanan hackerlar, başta Elon Musk ve Bill Gates olmak üzere pek çok kişi ve kriptopara kurumunun hesabını ele geçirdi. Hesaplardan Bitcoin dağıtımı yaptıklarına dair mesajlar paylaşılırken, mesaja tıklayanların Bitcoinleri ele geçirildi. 

🚨🚨🚨Anlaşılan Twitter güvenlik sürecindeki bir bug üzerinden yapılan küresel bir hack operasyonuna tanık oluyoruz ve çok sayıda kriptopara borsasının hesapları da hacklendi. Görsellerdeki mesajı okuduğunuz hiç bir hesaba güvenmeyin ve paylaşılan linkleri TIKLAMAYIN! 🚨🚨🚨 pic.twitter.com/sR5Ak86BwQ

— İsmail H. Polat (@ismailhpolat) July 15, 2020

Hesaplardan paylaşılan metinlerde “topluluğa 5000 BTC (45.889.950 dolar) ‘yi geri veriyorum” ifadesi kullanıldı. Kullanıcılardan Crypto For Health domainine tıklamalarını isteyen hackerlar, kısa sürede yaklaşık 38 bin dolar toplamayı başardı.

Atılan mesajların bir çoğunda BTC cüzdan adresi paylaşılarak bu hesaba bağış yapılması da istendi. Bir süre sonra toplanılan miktar 59 bin dolara ulaştı. 

Elon Musk ve Bill Gates’in Twitter hesabından kısa süreli atılan dolandırıcı tweetlerinde bitcoin cüzdan numarasına para istenmişti. Tweetler silinene kadar toplamda 56 bin dolarlık para toplanmış. İnsanlar dolandırılmaya aç aç pic.twitter.com/oCYLjLimnW

— Yusuf Canpolat (@Jestman) July 15, 2020

UPDATE: High-profile Twitter accounts continue to be hacked, including Uber and Apple. It’s unknown who’s responsible. Nearly ,000 has been paid so far. pic.twitter.com/oL5FAa3uvO

— BNO News (@BNONews) July 15, 2020

Hacklenenler arasında Gemini, Binance, KuCoin, Coinbase, Litecoin’s Charlie Lee, Tron’dan Justin Sun, Bitcoin, Bitfinex, Ripple, Cash App, Elon Musk ve CoinDesk yer alıyor. 

Hearing a lot of unconfirmed rumors a Twitter employee with access to the user management panel was hacked.

— MalwareTech (@MalwareTechBlog) July 15, 2020

Domain’in Whois bilgisine ulaşıldığına dair bilgiler Twitter’da dolaşırken, bazı kullanıcılar da Twitter’ın içinden bir kişinin bu işi yaptığını iddia ediyor. Şu anda tweetlerin çoğu platformdan silinmiş durumda. Ancak henüz Twitter’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. 

Son dönemde aldığı güvenlik önlemleriyle sıkça gündeme gelen Twitter’ın bu ciddi açık karşısında Donald Trump’ın eline koz verdiğini söylemek mümkün. 
Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir