Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Twitter’da eski “tweet”lerinizi bulun URL Hizmeti

Twitter, kullanıcılarının uzun süredir istediği özelliği nihayet hayata Geçirdi!

twitter, arama motoru, tweet, arama sayfası, mikro blog sitesi

Twitter, daha önce atılmış olan “tweet“lerini görmek isteyen kullanıcılara güzel haber verdi. Kendi site içi arama motorunu kurma peşinde olan Twitter’ın arama sayfası kullanıcılara sunuldu. Artık, örneğin 2010 Dünya Kupası sırasında atılan tweet’lere kolayca ulaşmanız mümkün.

www.twitter.com/search-home adresini takip ederek twitter’ın arama motoru ana sayfasına erişmek mümkün. Burada alt kısımda göreceğiniz “İpucu” noktasında da yazdığı gibi “operatörleri” kullanmak geçmişe yönelik spesifik arama yapabilmek için oldukça önemli. Ayrıca yine buradaki “Gelişmiş arama” kısmından daha detaylı arama yapabileceğiniz www.twitter.com/search-advanced bölümüne de erişebiliyorsunuz.

Bu özellikle birlikte arada sırada daha önce attığı tweet’leri gözden geçirmek isteyenler memnun olacak gibi görünüyor. Uygulamanın yakında iOS ve Android platformlarına dahil edilmesi için çalışmaların sürdüğü bilgisini de verelim.

Twitter’dan URL Hizmeti Güncellemesi!

Twittera gelen yeni güncelleme sayesinde artık sevdiğiniz siteleri arkadaşlarınıza ve paylaşmak istediğiniz kişilere direkt mesaj olarak yollayabilme imkanına kavuşacaksınız. Direkt Mesaj Kutusu üzerinden URL’leri paylaşmak da artık kolaylıkla mümkün. Arkadaşlarınıza DMS üzerinden URL’leri paylaşabilirsiniz. Twitter’ın kullanıcıları için hazırlamış olduğu bu güncelleme Twitter mesajlaşma deneyimini iyileştirmiş bir şekilde kullanmanızı sağlayacak.

Gönderimleri, silme işlemlerini direkt olarak mesajlar üzerinden gerçekleştirebilme olanağına sahipsiniz. Bilindiği gibi öncelerde URL gönderme işlemi sıkıntılıydı. Şüphesiz ki Twitter bu güncelleme ile kullanıcılarının yüzünü güldüreceğe benziyor.

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir