Twitter’da online taciz şikayeti kolaylaştı

Twitter‘ın kamuya daha açık bir platform olması, pazarlamacılar açısından inanılmaz fırsatlar yaratıyor. Ancak bunun yanında, bireylerin gizlilik ve kişilik hakları konusunda da pek çok soruna davetiye çıkarıyor.

Bu sorunların azaltılması adına Twitter, yeni yayınladığı güncelleme ile şikayet etme işlemini oldukça kolaylaştırdı.Mobil uygulamalar üzerinden şikayet bildirimini geliştiren Twitter, kişiyi engellemenizin yanında şikayetinizin kategorisini seçmenizi ve Twitter’a ek notlar iletmenizi de kolaylaştırıyor. Ayrıca bu güncellemeyle birlikte engellenmiş hesapları (tarayıcı sürümünde) ayarlar kısmında görmeniz de mümkün hale geldi.

Gelecek aylarda bu sayfanın da geliştirileceğini söyleyen Twitter, bu güncellemeyle birlikte kişilik haklarına verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi. Kişisel hakların ihlali, sosyal medyanın en temel problemi. Ancak pek çok kullanıcı derdini anlatmakta güçlük çekiyor.

Örneğin Facebook’ta herhangi bir ihlal formuna ulaşmak, başlı başına bir uzmanlık gerektiriyor. Bütün sosyal ağların Twitter’ın bu hamlesini takip ederek, bu tip ihlallerde daha kolay ve daha anlaşılır şekilde kullanıcılarına hizmet vermesini umuyoruz.

Kaynak : Twitter