()

Cupertinolu teknoloji devi Apple, 2020 yılında koronavirüs salgınının baş göstermesinden dolayı yeniliklerini ötelemişti. Apple, bu yıl elini çabuk tutup aradaki farkı kapatmak isteyecek gibi görünüyor. Yeni iPhone SE ve yeni AirPods Pro modelleri de bu kapsamda karşımıza çıkabilir.

Bloomberg’den Mark Gurman, yeni iPhone SE ve AirPods modellerinin Nisan ayı içerisinde tanıtılacağını iddia ediyor. Apple’ın yeni uygun fiyatlı canavarı iPhone SE’nin iki farklı modeli olabilir. Bu modellerin 5,5 inç ya da 6,1 inç ekran boyutuna sahip olacağı söyleniyor. 6.1 inçlik modelin ise iPhone SE Plus olarak isimlendirilmesi bekleniyor.

Gücünü Apple A14 yonga setinden alması beklenen telefonlarda muhtemelen fiyatı uygun tutabilmek için LCD panele yer verilecek. Kamera konusunda da yine tek kamera kurulumu tercih edilebilir.

Yeni iPhone SE

AirPods Pro modelinde ise Apple büyük bir yenilik yaparak tasarımı değiştirebilir. Yeni tasarımda mikrofon için olan çubuklar kalkabilir ve ortaya Galaxy Buds gibi daha sade ve oval bir kulaklık çıkabilir.

Apple’ın bu yılın ilk yarısında yeni ürünlerini tanıtacağı zaten biliyordu. Bu yüzden Bloomberg’den Mark Gurman’ın raporunun doğruluk payı çok yüksek görünüyor. Türkiye pazarında fiyatlarını arşa çıkaran Apple, iPhone SE 2021 modelleri ile fiyatları bir nebze de olsa düşürebilir. En azından kullanıcılar 6.000 TL bandına inerek iPhone sahibi olabilir.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: