()

WhatsApp’ın gizlilik politikasını değiştirmesi ve kullanıcılarının verilerini hem toplayıp hem de işlemesi büyük tepki toplamıştı. Geçen bu süreçte dünya çapında kullanıcı kaybeden WhatsApp’ın yeni gizlilik politikasından vazgeçtiği söyleniyor. Peki, bu ne kadar doğru?

Twitter üzerinde bazı kaynaklar WhatsApp’ın geri adım attığını ve verileri işlemeyeceğini söylüyor. Ancak bu konu hakkında şimdilik resmi bir açıklama yapılmadı. Bu olay şimdilik bir söylentiden ibaret.

WhatsApp’ın böyle bir karar alması aslında kimseyi şaşırtmaz. Çünkü daha yürürlüğe girmeyen yeni gizlilik sözleşmesi büyük tepki topladı. Ayrıca WhatsApp’ın rakip platformları olan Telegram ve Signal kullanıcısına kullanıcı kattı. Rakiplerinin ekmeğine bal süren WhatsApp’ın geri adım atması çok mantıklı bir hamle olur.

Şimdilik WhatsApp’ın gizlilik politikasında değişiklik yapmadığını ve verileri toplamayıp işlemeye devam edeceğini belirtelim. Eğer resmi bir açıklama yapılırsa sizlere aktaracağız.

Umarız WhatsApp’a gelen bu tepkilerden sonra gizlilik politikasında bir iyileştirme yapılır ve veriler sade toplanmakla kalınır. Verilerin toplanıp, işlenip Facebook iştirakleri ile paylaşılacak olmasını kimse hoş karşılamayacak gibi görünüyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: