()

Gizlilik sözleşmesi ile gündeme gelen WhatsApp’ın aslında gizliliği pek sağlayamadığı bugün ortaya çıktı. İddia edilen bilgilere göre; birçok kullanıcının tüm WhatsApp konuşmaları Google’a sızdırıldı. 

WhatsApp konuşmaları Google aramalarında çıktı

Kullanıcılarını tek tek kaybetmeye başlayan WhatsApp, yaptığı tek bir hatadan dolayı mesajlaşmaların internet ortamına sızmasına neden olmuş durumda. İnsanların kendi aralarında kurmuş olduğu WhatsApp Grupları bir anda Google aramalarında görünmeye başladı. Bu olaydan sonra yapılan araştırmalar sadece grupların değil mesajlaşmaların da Google da çıktığını gösterdi.

WhatsApp cephesi şimdilik konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Ancak mesajların telefon numaraları ile Google’da görünmesi kabul edilebilir bir durum değil. Google ile WhatsApp bu olaydan sonra muhtemelen hızlı bir şekilde aksiyon aldı ve arama sonuçlarından mesajlaşmalar kaldırıldı.

Uçtan uca şifreleme kullanıyoruz kullanıcıların mesajlarını okumuyoruz diyen WhatsApp’ın böylesine devasal bir hata yapması oldukça kötü oldu diyebiliriz. Kullanıcılar boşuna Telegram veya Signal’e geçmiyor. Gizliliğinize önem veriyorsanız ve bir gün mesajlaşmalarınız Google’da çıkmasın istiyorsanız, Telegram veya Signal kullanmanızda fayda var.

Gizlilik ile gündeme gelip gizlilik ihlali yapan WhatsApp, bu süreçte daha çok kullanıcısını kaybedecek gibi görünüyor. Rakip firmalar da yeni müşterileri platformda tutmak için elinden geleni yapıyor. Hatta bu süreçte uzun zamandır yenilik sunmayan Signal bile konuşmaları eğlenceli hale getirmek için yeniliklerini kısa süre içerisinde sunacağını açıkladı.

Peki, siz WhatsApp’ın konuşmaları Google aramalarına sızdırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Güvenliğiniz için hangi mesajlaşma uygulamasını kullanıyorsunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: