()

Popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, bugün App Store’da 2.21.10 sürüm güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme diğer güncellemeler gibi sadece hata düzeltmeleri içermiyor. WhatsApp 2.21.10 sürümü ile birlikte iPhone sahiplerine süreli mesajlar adı verilen bir özellik sunuluyor. Bir süredir test edilen bu özellik bakalım özünde bizlere ne vadediyor?

WhatsApp’ın süreli mesajlar özelliği ile bir sohbete başladıktan sonra, o sohbetteki mesajların 7 gün sonrasında otomatik olarak silinmesi sağlanıyor. Bu seçeneği aktif etmek için konuştuğunuz kişinin sohbet bölümünden üst bölümden ismine tıklamanız ve süreli mesajlar özelliğini aktif etmeniz gerekiyor.

Süreli mesajlar özelliği bir kişi tarafından açıldığında karşı tarafa bildirim gidiyor. Bu sayede mesajların her iki taraftan da silineceği bilinmiş oluyor.

Çok kısa bir süre içerisinde Android sahiplerine de sunulmasını beklediğimiz bu güncelleme oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. WhatsApp’ın bu özelliğinden sonraki hamlesi, muhtemelen WhatsApp Web üzerine olacak. Son olarak WhatsApp Web’e çok yakında görüntülü ve sesli görüşme özelliğinin ekleneceğini belirtelim.

WhatsApp

Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Grup sohbetlerinde, süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Bir kullanıcı yedi günlük süre içinde WhatsApp’ı açmazsa mesaj kaybolur. Ancak WhatsApp açılana kadar mesajın önizlemesi bildirimlerde görünmeye devam edebilir. Bir mesajı cevapladığınızda, cevaplanan mesaj alıntılanır. Süreli bir mesajı cevapladığınızda, alıntılanan metin yedi gün sonra da sohbette kalmaya devam edebilir. Süreli mesajların devre dışı olduğu bir sohbete iletilen süreli mesajlar, iletildikleri sohbetten kaybolmazlar. Kullanıcılar mesaj kaybolmadan önce yedekleme oluştururlarsa süreli mesaj yedeklemeye dahil edilir. Süreli mesajlar, kullanıcılar yedeklemeyi geri yüklediğinde silinir. Bir süreli mesajı kaybolmadan önce iletebilir veya ekran görüntüsünü alarak kaydedebilir. Süreli mesaj kaybolmadan önce süreli mesajın içeriğini kopyalayıp kaydedebilir. Süreli mesaj kaybolmadan önce kamera ya da başka bir cihaz kullanarak süreli mesajın fotoğrafını çekebilir. WhatsApp güncellemesi ile gelen yenilikler Süreli mesajlar sizinle. Artık sohbetlerinizi 7 gün sonra kaybolacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Metin veya emoji’lerle çıkartmalarınızı arayıp bulun veya genel çıkartma kategorilerine göz atın. Yeni duvar kağıtları sohbetlere yepyeni bir görünüm katıyor. Şimdi her sohbet için özel duvar kağıdı veya koyu modda ayrı duvar kağıtları ayarlayabiliyor, yenilenen duvar kağıdı galerisinden ya da varsayılan çizim arka planına uygulanan farklı renkler arasından seçim yapabiliyorsunuz.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: