Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

WhatsApp’a Sesli Arama Özelliği Göründü

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sesli arama özelliğine kavuşuyor. Ne zaman ve nasıl?

19 milyar dolar bedelle Facebook tarafından satın alınmasının ardından gündemden düşmeyen popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp’a sesli görüşme özelliği gelecek. İlk görüntüler ortaya çıktı bile.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın tarayıcılar üzerinde hizmet verebilmesi için çalışmaların yürütüldüğü bilgisi sızdırılmıştı. Bu da uygulamanın PC’lerde de kullanılacağı anlamına geliyordu. Şimdiki sızıntı ise uygulamaya gelecek olan sesli arama özelliğiyle ilgili.

Kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği sesli arama moduyla ilgili bir görsel umutları yeniden yeşertmiş durumda. Aslında bakılırsa teknoloji dünyası bu gelişmeyi o kadar da şaşırtıcı karşılamıyor artık. Çünkü WhatsApp’a bu özelliğin geleceği kesinleşmiş görünüyor.

Sızıntıdaki ekran görüntüsüne göre WhatsApp’a gelen sesli aramada Bluetooth kulaklık desteği, aramayı mesaj yoluyla cevaplama gibi ek özelliklerde sunulacak.

Temel olarak Viber ya da Skype‘a benzeyen sesli arama özelliğinin bir çok kullanıcı tarafından sevinçle karşılanacağı malum fakat bir yandan da WhatsApp’ın o beğenilen basit yapısını bozacağı görüşü de dillendiriliyor. Ayrıca 700 milyon civarında kullanıcısı olan  WhatsApp’ın bu uygulamayı devreye sokması GSM şirketleriyle Facebook’u kanlı bıçaklı yapabilir.

2015’in ilk çeyreğinde kullanıma sunulması beklenen WhatsApp sesli arama özelliğinin ne tür sonuçları olacağını hep beraber göreceğiz.

Kaynak : herkesicinteknoloji.com

 

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir