()

Facebook’un çatısı altında yer alan popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, bugün ilginç bir karar ile karşımıza çıktı. WhatsApp, bugün hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını güncelledi. WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını kabul etmesi gerekiyor. Aksi durumda WhatsApp hesapları silinecek.

WhatsApp, Android ve iPhone kullanıcıları için yeni bir bildirim göndermeye başladı. Kullanıcılardan Hizmet Şartları ve gizlilik politikasındaki değişiklikleri 8 Şubat’a kadar kabul etmesi isteniyor. Eğer bu şartlar kabul edilmeze 8 Şubat 2021 tarihinde hesaplar silinecek.

WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için uygulama size gizlilik ve hizmet şartları ile ilgili bildirim gönderdiğinde bu bildirimi açmanız ve kabul etmeniz gerekiyor.

WhatsApp

WhatsApp hangi bilgileri paylaşıyor?

WhatsApp şu anda belirli kategorilerdeki bilgileri Facebook Şirketleri ile paylaşıyor. Diğer Facebook Şirketleri ile paylaşılan bilgiler arasında hesap kayıt bilgileriniz (telefon numaranız), işlem verileri, hizmetle ilgili bilgileri, mobil cihaz bilgileri ve IP adresiniz yer alıyor. Bu veriler Facebook tarafından toplanıyor ve firma içerisindeki işleniyor.

Facebook tarafından açıklanan WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesindeki şartlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“Güncellenen Şartlar ve Gizlilik Politikamız, verilerinizi nasıl işlediğimiz ve gizlilik taahhüdümüz hakkında daha fazla bilgi sağlar. Örneğin, daha yeni ürün özellikleri ve işlevleri, verilerinizi güvenlik, güvenlik ve bütünlük için nasıl işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi ekledik ve kullanıcı ayarlarına, Yardım Merkezi makalelerine ve bilgilerinizi nasıl yönetebileceğinize daha fazla doğrudan bağlantı ekledik.

Birçok işletme, müşterileri ve müşterileri ile iletişim kurmak için WhatsApp’a güveniyor. WhatsApp’ta sizinle olan iletişimlerini depolamaya ve daha iyi yönetmeye yardımcı olmak için Facebook veya üçüncü tarafları kullanan işletmelerle çalışıyoruz. Bağlanmayı Daha Kolay Hale Getirme. Facebook Şirketlerinin bir parçası olarak WhatsApp, Facebook’un uygulama ve ürün ailesi genelinde deneyimler ve entegrasyonlar sunmak için Facebook ile iş ortaklığı yapmaktadır.”


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: