()

Söz konusu Xiaomi olduğunda telefonunuzun güncelleme almasına sevinmeniz pek de doğru olmayabilir. Çünkü Çinli üretici yazılım konusunda şimdiye kadar vasat bir görünüm sergiledi. 

Sadece kendi arayüzü MIUI’da değil. Saf Android ile satışa çıkan Xiaomi modelleri de yazılım tarafında pek çok sorunla boğuşuyor. Bu modellere en net örnek ise Mi A3 diyebiliriz.

Xiaomi kullanıcıları bu güncellemeyi sakın indirmeyin!

Android 9 ile satışa sunulan Mi A3 için Android 10 güncellemesi tam 3 defa yayınlanıp geri çekilmişti. Son olarak 4. güncelleme ile sorunlar büyük ölçüde giderilmiş ve cihaz biraz daha stabil bir hale getirilebilmişti.

Şimdi ise aynı durum Android 11 güncellemesinde de söz konusu. Geçtiğimiz saatlerde Xiaomi popüler modeli Mi A3 için Android 11 güncellemesini yayınladı.

Güncellemeyi heyecanla indiren kullanıcılar yine hüsranla karşılaştı. Çünkü Android 11 güncellemesi bazı Mi A3 modellerini adeta kullanılmaz bir hale getiriyordu.

Forumlarda konu hakkında yorum yapan kullanıcılar güncelleme sonrasında telefonun kasıldığı, yerli yersiz siyah ekrana düştüğü ve kendisini kapattığı yönünde şikayetlerde bulunmuşlar.

Görünen o ki şimdilik bu güncellemeyi indirmek pek de sağlıklı değil. Size tavsiyemiz Mi A3 sahibiyseniz bu güncellemeyi indirmek için biraz daha beklemeniz.

Muhtemelen Xiaomi yayınladığı Android 11 güncellemesini geri çekecektir. Çünkü bu kadar sorunlu bir güncelleme uzun süre yayında kalamaz.

Görünen o ki Android 10 güncellemesinde yaşananlar Android 11 güncellemesinde de tekerrür edecek.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: