()

Çin’in önde gelen isimlerinden olan Xiaomi, Mi 11 modeli ile birlikte MIUI 12.5 arayüzünü de tanıtmıştı. Yavaş yavaş yenilikleri açıklanan MIUI 12.5 güncellemesinin, kamera konusunda yenilikler sunacağı ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre; MIUI 12.5 ile birlikte kamera uygulamasına yepyeni özellikler eklenecek.

MIUI 12.5 ile gelecek kamera özellikleri

Güncelleme ile birlikte yeni ızgara seçenekleri kullanıma sunulacak. Özellikle profesyonel çekim yapmak isteyenler için üçte birler yasasına dayalı olan yeni bir ızgara ve Fibonacci Spiraline dayalı yeni ızgara sistemi kamera uygulamasına eklenecek. Bu sayede fotoğraf çekerken oranları daha net bir şekilde belirleyip kusursuz fotoğraflar çekebileceksiniz.

xiaomi

MIUI 12.5 ile video tarafında da yenilikler yapılıyor. Video kaydı yaparken, 3 dakika ekranda hiçbir işlem yapılmadığı takdirde güç tasarrufu için ekran karartılacak. Böylece hem video çekip hem daha az şarj tüketimi gerçekleştirilecek.

Kısa videolar bildiğiniz gibi 15 saniye ile sınırlandırılmıştı. Güncelleme ile bu süre 30 saniye, 1 dakika ve 1.5 dakikaya çıkarılabiliyor. Güncelleme ile ayrıca hızzlandırılmış çekim ekranını kullanırken ISO ayarını da değiştirebileceksiniz. Gelelim VLOG tarafında.

MIUI 12.5

MIUI 11’in son sürümü ile gelen VLOG modu yeni güncelleme ile yeni çerçeve modlarına kavuşuyor. Cool, Moments ve Agedfilms çerçeve moduna kavuşan VLOG modu, kullanıcılara videoda daha ince ayar yapmalarını da sağlıyor.

2021’in ilk yarasında bir düzine modele gelecek olan MIUI 12.5 güncellemesi Xiaomi telefonlarının kameralarını coşturacak diyebiliriz.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: