()

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, uzun bir süredir MIUI 12.5 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Mart ayı içerisinde güncellemeyi yayınlayacak olan Xiaomi yenilik sunmanın yanı sıra stabilite için de bir takım atılımlar yapacak. Bu güncelleme ile birlikte artık Xiaomi telefonları daha az sorun çıkaracak.

Bildiğiniz gibi tüm işletim sistemi ve cihazlarda, yerleşik olarak gelen uygulama ve hizmetlerin çökme raporları firmalar ile paylaşılıyor. Bu raporlar doğrultusunda firmalar aksiyon alıyor ve sorun giderici güncellemeler yayınlanıyor. Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesi ile birlikte kendi uygulamalarının yanı sıra 3. parti uygulamaların da çökme raporlarını toplayacak.

Çökme raporları doğrultusunda aksiyon alacak olan Xiaomi, eğer sorun kendisinden kaynaklanıyorsa bunu güncelleme ile çözecek. Ancak sorun sistem yazılımından değil de uygulama geliştiricisinden kaynaklanıyorsa bu doğrultuda geliştiriciye de bilgi verilecek.

Sorunsuz bir Android deneyimi için uzun zamandır çabalayan Xiaomi, MIUI 12.5 ile atılımlarının karşılığını alacak gibi görünüyor. Mart ayından itibaren kademe kademe gelecek olan bu güncelleme, Xiaomi telefonlarını performans ve stabilite açısından toplayacak.

2021’in ilk çeyreğinde MIUI 12.5 alacak modeller Xiaomi Mi 11 Xiaomi Mi 10T Xiaomi Mi 10T Pro Xiaomi Mi 10 Xiaomi Mi 10 Pro 2021’in ikinci çeyreğinde MIUI 12.5 alacak modeller Xiaomi Mi 10 Lite 5G Xiaomi Mi 10T Lite Xiaomi Mi Note 10 Pro Xiaomi Mi Note 10 Xiaomi Mi Note 10 Lite Redmi Note 9T Redmi Note 9 Pro Redmi Note 9S Redmi Note 9 Redmi Note 8 Pro Redmi 9


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: