()

Türkiye otomobilini merak içerisinde beklemeye devam ederken, çalışmalar da tüm hızı ile sürüyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, şeffaf bir şekilde araç hakkında merak edilenleri açıklamaktan kaçınmıyor. Son olarak TOGG resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım daha yapıldı. 2 dakika 45 saniyelik bir videodan oluşan bu paylaşım, son bir yıl içerisinde yerli otomobil için kat edilen mesafeyi bizlere gösterdi.

Yerli otomobil için bir yılda neler yapıldı? TOGG açıkladı!

Artık otomobil pazarı başka bir noktaya doğru evrilmeye başladı. Yakın bir zaman dilimi içerisinde içten yanmalı motorların sonu gelecek gibi gözüküyor. Ülkemizde çok fazla tutulan dizel araçların üretimi zaten pek çok üretici tarafından durduruldu. Yeni trend ise hibrit motorlar oldu. Ancak gelecek nesil otomobiller yüksek ihtimalle elektrikli olacak. Yani önümüzdeki dönem elektrikli araçların devri olacak diyebiliriz.

Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait #DoğuştanElektrikli #TOGG ile tanıştığınız #YeniLigeYolculukBuluşması üzerinden tam bir yıl geçti. #YeniLigde1Yıl boyunca işte bunları yaptık👇🏻#DoğumYeriİstanbul pic.twitter.com/ExtqqNeiu5

— Türkiye’nin Otomobili (@TOGG2022) December 27, 2020

Yeni düzende kendisine yer edinmek isteyen yerli otomobilimiz için de çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) son bir yıl içerisinde neler yapıldığını resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan bir video ile duyurdu. Özellikle batarya teknolojisi anlamında yapılanlar dikkat çekerken, tasarım ve mühendislik entegrasyonunun yüzde 90 oranında tamamlandığı ifade edildi. Ayrıca C-SUV modeli için 32 ülkede tasarım tescili de alındı. İlgili paylaşıma yukarıdan göz atabilirsiniz. 

https://platform.twitter.com/widgets.js


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: