()

WhatsApp ile başlayan gizlilik endişeleri, diğer platformlara da sıçradı. İnternet kullanıcıları artık tüm sosyal medya platformlarına temkinli yaklaşmaya başladı. İnsanları paranoyak yapan gizlilik konusunun patladığı sıralar yerli ve milli sosyal medya uygulamamız Yaay gündeme geldi. Peki, Twitter alternatifi olarak bilinen Yaay nedir?

Yaay, 2020’nin son çeyreğinde Türk Telekom çatısı altındaki TT Venture tarafından geliştirilip yayın hayatına başladı. Twitter’a benzeyen yapısı ile dikkat çeken Yaay, kullanıcılara sunmuş olduğu kategoriler ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına sunduğu rozetler ile dikkat çekiyor.

Kullanımı oldukça kolay olan Yaay, diğer sosyal medya platformları gibi ücretsiz olarak hizmet veriyor. E-postanız ile ücretsiz olarak https://yaay.com.tr adresi üzerinden üye olabileceğiniz bu platform, son günlerde kullanıcı sayısında patlama yaşadı. Verilerini Türkiye’de tutmak isteyen kullanıcılar Twitter yerine Yaay’a yönlenmeye başladı.

Yaay

Web tarayıcı sürümünün yanı sıra iOS ve Android’de de uygulamaları yer alan Yaay, Twitter’a büyük bir rakip olacak gibi görünüyor. Eğer Yaay, Türk kullanıcıları bünyesine çekebilirse, Twitter’ın tahtını ülkemizde sallayabilir. Ancak global çapta maalesef ki Yaay’ın başarılı olması şimdilik zor görünüyor.

Yaay’da hesap oluşturdunuz ancak platformu sevmediniz. Peki, hesabınızı nasıl sileceksiniz? Yaay hesap silme işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Yaay hesap silme işlemi nasıl yapılır? Yaay uygulamasını açın Sol üstte yer alan profil resminize tıklayın ve profilinizi açın Sağ üstte bulunan Ayarlar’a tıklayın Ayarlar bölümünden Gizlilik Ayarları’na girin ve Hesabımı Sil seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra hesabınız silinecektir. Eğer hesabınızı askıya almak istiyorsanız Hesabımı Askıya Al seçeneğini seçin.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: