()

Güncelleme konusunda son yıllarda büyük başarı elde eden Xiaomi, bu başarısını Android 11’de de devam ettirmişti. Ancak bazı modellerde Android 11 yüklendikten sonra telefon kullanılmaz hale geliyordu. Xiaomi, bugün bu konu hakkında büyük bir aksiyon aldı ve Android 11’in dağıtımını durdurdu.

Hatırlayacağınız üzere Xiaomi Mi A3 modeline gelen Android 11 güncellemesi telefonu bozmaya başlamıştı. Xiaomi, bu konu için hamle yapmış ve garanti kapsamına bakılmaksızın Mi A3’ün yetkili servislerde ücretsiz onarılacağını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından şimdi de Mi A3 için Android 11’in dağıtımı durduruldu. Çinli teknoloji devi muhtemelen Şubat ayına kadar bu sürümde yaşanan sorunları çözecek ve önümüzdeki ay güncellemeyi yine OTA üzerinden yayınlayacak.

Android One kapsamında üretilen Mi A3, program dahili gereği ana Android güncellemelerini direkt alması gerekiyordu. Ancak Xiaomi’nin ürün gamı arttığı ve güncellemelerin her modele özel olarak uyarlanmasından dolayı bu tip sorunlar meydana gelebiliyor.

Xiaomi Mi A3

Şu sıralar MIUI 12.5 arayüzü üzerinde çalışan Xiaomi, Android güncellemeleri konusunda kullanıcılarını yarı yolda bırakmayacaktır. En kısa sürede Türkiye’de 2.500 TL’ye satılan Mi A3 için Android 11 güncellemesi tekrardan indirime sunulacaktır.

Tahminlere göre Mi A3’ün alacağı son güncelleme Android 11 olacak. İlerleyen aylarda MIUI 12.5’in çıkması ile Xiaomi, bu modeline bir de arayüz güncellemesi sunabilir.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: