()

Xiaomi, cihazları şarj etmek için ses ve diğer bileşenleri kullanan ve asıl detayların önümüzdeki yıllarda ortaya çıkması beklenen yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Patent, ses şarjının yanı sıra bir enerji depolama cihazı ve bir elektronik cihazı da içeriyor.

Xiaomi, yeni şarj özelliği için CNIPA’a (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) patent başvurusunda bulundu. Patent, bu yeni teknolojiyle ilgili bazı önemli detayları ortaya çıkarıyor.

Xiaomi Ses Odaklı Şarj Cihazı

Ses şarj cihazının patent açıklamasına baktığımızda, çevresel titreşimleri mekanik titreşime dönüştürmek için ses toplama cihazı, çok sayıda enerji dönüştürme cihazı ve bir güç dönüştürme cihazının bu sistemde yer aldığı görülüyor. Xiaomi’nin patenti ayrıca elektronik cihazın bu mekanik titreşimi alternatif akıma (AC) dönüştüreceğini belirtiyor. Güç dönüştürme cihazı kullanılarak da alternatif akımın (AC), doğru akıma (DC) dönüştürülmesi bekleniyor.

Patent, bu şarj teknolojisinin herhangi bir prize ihtiyaç duymadan akıllı telefonları ve diğer elektronik cihazları şarj edebileceğini öne sürüyor. Ancak bu patent başvurusu, Xiaomi’nin yakın gelecekte teknolojiyi kullanacağı anlamına gelmiyor. Bunu ticari olarak uygulanabilir kılmak için şirketin aşması gereken birçok engel bulunuyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: