()

Yurtdışından gelen yolcuların yanlarında getirdikleri telefonları kayıt ettirmek için verilen süre 120 günden 3650 gün yani bir yıla uzatıldı. Son yapılan düzenleme ile beraber yurtdışından telefon alıp Türkiye’de kullanmak isteyenler artık 120 gün yerine 365 gün bu telefonları kayıt ettirmeden kullanabilecekler.

Yurtdışından telefon getirenlere müjdeli haber

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından hazırlanan Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Son olarak 31 Mayıs 2019 tarihinde yapılan düzenleme ile yurtdışından getirilen telefonların IMEI kayıtlarının yapılması için gerekli süre 120 güne çıkarılmıştı. Koronavirüs yani Covid 19 salgını yüzünden yurtdışına gidiş ve gelişlerin düzensiz olması nedeniyle alınan bu kararın özellikle gurbetçi Türkler için olumlu bir adım olacağı düşünülüyor.

Öte yandan getirilen telefonların IMEI kayıtları sadece telefonu getiren kişinin ismi ve üzerine kayıtlı telefon numarasına yapılabiliyor. Ve getirilen telefon sadece bu numara ile çalışabiliyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: