Açık artırmaya çıkarılan iPod rekor fiyata satıldı! – Teknoloji

Açık artırmaya çıkarılan iPod rekor fiyata satıldı! – Teknoloji

Apple cihazları, hiç kullanılmamış veya sıfıra yakın eski versiyonlarıyla rekor fiyatlarla satışa çıkabiliyor. Bunlardan biri de Rally platformu üzerinde satışa sunulan açılmamış bir iPod oldu. 2001 yılında ilk çıktığında 399 dolarlık fiyatıyla oldukça pahalı olarak görülen bu cihaz, şimdi 73 kat değerlenerek 29 bin dolara satıldı.

O dönemlerde Apple Store çantası ve özel bir kılıfla gelen cihazın, bu aksesuarları da satılan parçalar arasında yer alıyordu.

DAHA ÖNCE DE iPHONE’LAR REKOR FİYATLARA SATILMIŞTI

Daha önce de açık artırmada kutusundan çıkmamış iPhone’lar yüksek fiyatlara alıcı bulmuştu. Örneğin, bir iPhone 190 bin dolara satıldı ve bu olay önemli ölçüde konuşuldu.

Bu cihazlar, hala jelatinlerinden bile çıkarılmamış olmalarına rağmen, eski teknoloji olmalarına rağmen yıllar içinde antika değeri kazanan önemli parçalara dönüşüyorlar.

Farklı zamanlarda tanıtılmış ve hala jelatinli kutuda saklanan iPhone’lar, nadir bulunan ve artık piyasada bulunmayan cihazlar oldukları için değişen fiyatlarla 35 bin dolardan 63 bin dolara kadar alıcı bulmuştu. Çoğu eski ve artık piyasada bulması mümkün olmayan cihazlar oldukları için bu kadar yüksek fiyatlara alıcı buluyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın