Apple, iOS 16’daki bu sorunları çözemedi – Teknoloji

Apple, iOS 16’daki bu sorunları çözemedi – Teknoloji

Apple’ın iOS 16 işletim sistemi kullanım ömrünün sonuna yaklaşıyor ve bu yaz iOS 17’nin tanıtılması bekleniyor. Ancak, iPhone işletim sisteminin en son sürümünde hala birçok hata olduğundan, kullanıcılar şikayet etmeye devam ediyorlar. Bazı kullanıcılar artık bu durumdan sıkılmış durumda.

Apple’ın macOS Monterey’de sorunsuz çalışan macOS Ventura’daki bildirim sistemiyle ilgili bir sorunu çözmesi neredeyse 6 ay sürdü.

Öte yandan, iOS 16 ile Apple, eski hataları aynen bırakarak yeni hataların birikmesine de izin veriyor. Bu durumda, bir iPhone 14 Pro Max’e sahip olmanın ne anlamı var?

iPhone’larda meydana gelen en tuhaf sorunları öğrenmek için Twitter’da “iOS 16 hataları” terimini aramanız yeterli. Bunlar arasında ise en yaygın sorunlar şu şekilde:

En yaygın iOS 16 sorunları
Bazen iPhone 14 Pro ekranı tamamen kararıyor ve cihazın kilidini açamıyorsunuz. Telefonun titreşimini duyabiliyorsunuz ama kullanamıyorsunuz;
iMessage’daki Fotoğraflar sekmesi yanıt vermiyor;
Kullanıcılar bir FaceTime aramasını kabul edemiyor ya da arama iPhone kilitliyken yapılmışsa iPhone’larını kullanamıyor.
iPhone sahipleri ayrıca Dynamic Island(Dinamik Ada) görünmemesi gereken yerlerde görünmesinden ve Kilit Ekranı ile ilgili çeşitli hatalardan şikayetçi: Bozuk fotoğraflar, yanıt vermeyen widget’lar ve müzik çaların çok küçük ya da çok büyük olması gibi sorunlar ayyuka çıkmış durumda.

Her ne kadar iOS 17 çok büyük yeni özelliklere sahip olmayacak gibi görünse de, belki de Apple, kullanıcıların iPhone’larıyla daha iyi bir deneyim yaşayabilmeleri için daha fazla özellik yayınlamadan önce mevcut sorunları ele almak için biraz zaman ayırabilir.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın