Apple’dan tepkiler üzerine iPhone 15 Pro itirafı! – Teknoloji

Apple’dan tepkiler üzerine iPhone 15 Pro itirafı! – Teknoloji

ABD merkezli teknoloji ve yazılım devi Apple, geçtiğimiz haftalarda iPhone 15 Pro serisini tanıttı ve bu cihazlarla ilgili önemli bir duyuru yaptı.

Yapılan açıklamada, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kullanıcılarının, bu cihazları koruyucu bir telefon kabıyla kullanmalarının önemli olduğu vurgulandı. Ayrıca, bu modellerde kullanılan titanyum çerçevenin “kılıfsız kullanım” sırasında renk değişikliğine uğrayabileceği bilgisi paylaşıldı.

Türkiye’de vergiler dahil başlangıç fiyatı 65 bin TL olan iPhone modelleri, ön siparişle satışa sunuldu ve bu lansman büyük ilgi gördü. Ancak, ABD ve Avrupa’daki kullanıcılar, telefonların arka yüzeyinde renk değişimi yaşandığını ve kasada parmak izi ile yağ izinin kolayca oluştuğunu sosyal medyada paylaşarak dikkat çekti.

Bu tepkilerin ardından, Apple bir açıklama yapmak zorunda kaldı ve bu açıklama, kullanıcıların tepkisini daha da artırdı. Apple’ın yayınladığı belgede, iPhone 15’in daha düşük seviyeli modellerinde bu tür sorunların yaşanmadığı çünkü bu cihazlarda çelik çerçeve kullanıldığı belirtildi.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın