Apple’ın piyasa değeri 3 trilyon doları aştı – Teknoloji

Apple’ın piyasa değeri 3 trilyon doları aştı – Teknoloji

Teknoloji devi Apple, piyasa değerinin geçen yıldan bu yana ilk kez 3 trilyon doların üzerine çıkmasıyla birlikte dünyanın en değerli şirketi unvanını daha da güçlendirdi.

Apple, yıl başından bu yana hisse senetlerinin yüzde 50’nin üzerinde değer kazanmasıyla büyük bir yükseliş yaşadı ve bir süre önce hisse değeri yüzde bir artarak tekrar 3 trilyon dolar değerine ulaştı.

APPLE YENIDEN 3 TRILYON DOLARLIK ŞIRKET OLDU

Donanım Haber’in aktardığına göre; nayıs ayında CEO Tim Cook, kurulu aktif cihaz tabanının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını, ayrıca “hizmetlerde tüm zamanların rekorunu ve iPhone için Mart çeyreği rekorunu” bildirmişti.

Öte yandan geliştiriciler firmanın çiçeği burnunda ürünü Vision Pro için uygulamalar geliştirmeye başlamışken yatırımcılar tarafından iPhone 15’in de yaklaşmasıyla birlikte iyimser bir hava oluştu. Tüm bu güçlü kalemler birleşince Apple’ın piyasa değeri 3 trilyon doları aşarak yükselişini sürdürdü.

4 TRİLYON DOLAR DEĞERLEME UZAKTA DEĞİL

Wedbush Securities’den analist Dan Ives, Apple’ın 2025 yılına kadar 4 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşabileceğini öne sürüyor. Bir değerlendirme notunda, kullanıcı kitlesinin yüzde 25’inin dört yıldan uzun bir süredir telefonlarını yenilemediği ve bu kullanıcıların iPhone 15’e geçeceği belirtiliyor.

AR platformu ve Vision Pro AR gözlüğü benzer bir etkiye sahip olmaktan hala çok uzak olsa da, Apple’ın geliştiriciler tarafındaki güçlü duruşu, yeni bir uygulama mağazasının geliştiriliyor olması ve teknolojik ilerlemede yatırımcıların Apple’a inanması göz önüne alındığında firmanın iPhone’ların yanında “potansiyel” güçlü bir ürüne daha sahip olabileceği belirtiliyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın